Saunový svět

Otevírací doba:   9:00–22:30

Vstupem do saunového světa se vám otevírá oáza klidu na rozmezí industriálních Vysočan a Libně. Vyberte si z osmi druhů jedinečných saun. Každá vás oslní svou vůní, prostorem či teplotou.

V SAUNOVÉM SVĚTĚ NALEZNETE:

Finská sauna

85–95 °C

10–20 %

Finská sauna je klasická suchá sauna provoněná kořenitou a svěží vůní borovice lesní, která má antiseptické účinky a podporuje dýchací cesty a imunitní systém. 

Solná sauna

65–80 °C

5–10 %

Solná sauna nabízí spojení principů suché sauny s horkým vzduchem a unikátních vlastností soli. Prosvětlené pásy z himalájských solných cihel a teplá záře působí hřejivým dojmem na lidskou psychiku. Při pobytu v solné sauně vstřebáváme minerály, které mají příznivý vliv na lidský organismus – na dýchací cesty, pokožku a centrální nervový systém. Saunu doplňuje esence Máty klasnaté s protizánětlivými účinky.

Medová sauna

80–90 °C

10–20 %

Medová sauna patří mezi oblíbenou venkovní saunu nejen pro svou sladkou vůni po medu. Dominantou interiéru je kombinace světlého a tmavého dřeva a rozmístění lavic do půlkruhu. Saunu zvlhčuje automatický polev kamen doplněný příjemnou vůní medové esence. 

CEREMONIÁLNÍ sauna

80–95 °C

10–20 %

Nejprostornější venkovní sauna v Saunovém světě, která je jedinečná umístěním kamen uprostřed místnosti a celodenním programem ve formě saunových ceremoniálů. Vlhkost i teplota v místnosti se může měnit v závislosti na ceremoniálech.

tichá finská krbová sauna

80–95 °C

10–20 %

Finská krbová sauna je založena na principu dvojího zdroje tepla. Oproti klasické sauně vám "krbovka" nabídne pohled na plápolající oheň v krbových kamnech. Tato sauna je jedinečná svým tichým prostředím, kde vás nebude rušit žádný cizí prvek, hluk, konverzace či hudba. Tichá krbová sauna je určena pro všechny, kteří vyžadují klid a zároveň sami respektují ostatní saunující. 

bylinková sauna

80–95 °C

20–30 %

Bylinková venkovní sauna láká na vůni heřmánku, který má antiseptické účinky a příznivý vliv na trávení. Střídáme zde ale i jiné bylinky, například eucalyptus, pelyňek, tymián, rozmarýn, levanduli nebo šalvěj. Interiér s osvětlenými nikami se sušenými bylinkami a starožitnostmi navozuje velmi příjemnou a nostalgickou atmosféru.

ochlazovny

10–15 °C

Pro zchlazení rozehřátého těla můžete využít ochlazovací bazének, sprchy u jednotlivých saun, mlžení nebo finské vědro. Před vstupem do bazénku je nezbytné se osprchovat. Teplotu vody v bazénku udržujeme v rozmezí 10 až 15 °Celsia.

relaxační zóny a fresh bary

Pro vaši relaxaci je připravena venkovní slunná terasa nebo vnitřní relaxační pergola s lehátky a posezením. Po sauně lze využít také vnitřní odpočívárnu s houpacími lehátky. Občerstvit se můžete na dvou fresh barech, kam pro vás každý den připravujeme čerstvé a zdravé občerstvení. 

Součástí vstupu je i možnost využití Vodního světa s vnitřním bazénem, whirlpoolem, relaxačním bazénem, parní lázní a Saunou na hladině.

SAUNOVÉ CEREMONIÁLY

NEVŠEDNÍ zážitek

Saunové ceremoniály se u nás těší čím dál větší oblibě, přitom se jedná o poměrně mladou záležitost. Rádi bychom vám proto tyto procedury přiblížili a dali tipy, jak si je nejlépe užít...

dárkové poukazy

darujte radost

Potěšte své blízké, rodinu, obchodní partnery či sami sebe poukazem do našich wellness center nebo si vyberte saunovací kilt pro zpříjemnění saunování.